четвер, 4 лютого 2016 р.

Як успішно здати ЗНО з історії України
Вступні випробування завжди були й, очевидно, будуть для випускників шкіл, їхніх батьків і вчителів подією радісною та водночас хвилюючою, пов’язаною з клопотами й нервовим напруженням.
  На сьогоднішній день існує лише одна можливість стати студентом – це успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання, склавши тести з відповідних предметів.
  З чого почати? Зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти та дізнатися, які саме теми по предмету треба готувати. Адже науку можна вчити нескінченно, та й шкільна програма ширше програми ЗНО
  Кожен одинадцятикласник повинен заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Інакше їм не бачити ні шансу на вступ до вузів, ні шкільного атестата.
  НА ЗАМІТКУ
  П’ять основних правил підготовки до ЗНО, які стосуються всіх предметів
1. Тренуватися на проходження будь-яких тестів: за минулі роки, навіть з інших предметів. Треба «набити руку». Корисно використовувати книги: повний курс (з певної дисципліни) в тестах.
Зробити тести звичкою — вже третина успіху, так як це економить час, що йде на розгубленість, пошук більш ефективного способу виконати роботу.
Здається, хитрощів немає? Але ж той, хто буде відповідати спочатку на легкі питання, а вже потім спокійно займеться більш складними, швидше за все, випередить за часом тих, хто все заповнює по порядку.
Швидше впорається із завданням і той, хто не перебирає в думці всі 4 варіанти відповіді, а відбраковує явно зайві і зважує ті що залишилися.
2. Раніше репетитори рекомендували виходити з логіки питань тесту і шукати підказки. Зараз таке не пройде, адже завдання нерідко із секретом. Вони розраховані на те, що учасник ЗНО зациклиться на поверхневій логіці і не буде зіставляти факти.
3. Вчити предмет найефективніше по опорних таблицям. Замальовуємо головне — зрозумілими, самостійно придуманими символами, виписуємо дати, стрілками зображуємо зв’язкуи між подіями. Такий саморобний наочний матеріал набагато легше відкладається в пам’яті.
4. Можна організувати самому собі так звану проблемну освіту (її автор — Джон Дьюї). Але для цього потрібен репетитор або «колега», який також готується. Він повинен зачитувати проблему, яку потрібно вирішити, а ви — шукати відповідь. Скажімо, в історії це реальна ситуація або військове завдання, у фізиці — практичний результат, якого потрібно досягти. Це не приклади на вже визубреній теорії, а навпаки, самостійний пошук рішення за відсутності знань. Коли свої варіанти вичерпалися, буде набагато цікавіше дізнатися правильну відповідь. Якщо ж вдасться впоратися із завданням — самостійно знайдена відповідь відкладеться в пам’яті назавжди.
5. Не варто займатися більше 1,5 години поспіль — активність мозку знижується, особливо якщо немає повноцінного доступу кисню. Краще займатися 2-3 рази на тиждень — цього достатньо. Скажімо, учень середнього рівня проходить програму підготовки до ЗНО з історії України за 48 годин.
  Що можна взяти з собою на ЗНО
  Зверніть увагу, що на ЗНО його учасник не має права проносити в аудиторію: книги, зошити, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні телефони та інші електронні пристрої. При виявленні таких пристроїв вам необхідно буде залишити їх у спеціально відведеному місці. З собою абітурієнт має право пронести в аудиторію тільки прозору пляшку води і ручку  чорного кольору для відповідей у бланку, який видають на місці проведення ЗНО.
  Методи самостійної підготовки до ЗНО
  Класика: знаходимо і купуємо підручники, довідники, спеціальні курси для підготовки до ЗНО і приблизно з початку навчального року починаємо готуватися, повторюючи всі теми з самого початку шкільного курсу.
Найефективніший метод підготовки до тестування, перевірений часом і практикою, полягає в виконання тестових завдань минулих років: поставив будильник, виконав завдання на час по-чесному без підглядання, порівняв з правильними відповідями, спокійно розбирайся з допущеними помилками. «Копай» з толком, грунтовно, поки не зрозумієш, чому відповідь неправильна. Потім точно також наступний предмет і по колу пройти тести з потрібних предметів за два-три минулих роки.
  Переваги самостійної підготовки до ЗНО очевидні:
— гнучкий графік і економія часу: не треба бігати в призначені дні та години до репетитора або на підготовчі курси, готуватися можна в будь-який зручний час, без надриву, не на шкоду особистим планам;
— економія грошей, які завжди «є куди дівати»;
— при самостійній роботі з’явиться почуття впевненості в собі, перестанете звертати увагу на «страшилки», якими з вами будуть ділитися такі самі учні, які готуються до ЗНО.
Відповідно, для цього необхідний певний рівень самоконтролю і посидючості, а потім вже технічні складові: література, комп’ютер і доступ до інтернету.


Немає коментарів:

Дописати коментар